کد مطلب : Culture 'en' is a neutral culture. It cannot be used in formatting and parsing and therefore cannot be set as the thread's current culture.  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 8736   |   تاریخ درج: Monday, October 19, 2020   |   ساعت: 2:23 PM   |   منبع / نویسنده مطلب: مشاور رسانه ای اتحادیه

 

جلسه هم اندیشی اسماعیل چمنی و هیئت مدیره با حضور کیومرث خواجه باشی وهیئت مدیره انجمن طراحان فرش

تاکید اسماعیل چمنی در جهت رشد و توسعه هنر -صنعت فرش بر خلاقیت در حوزه طراحی 


در این نشست اسماعیل چمنی ضمن تقدیر و قدردانی از طراحان حاضر در جلسه به دلیل اهتمام ورزی و احیا و صیانت از طرح ها و نقش و نگارهای اصیل و با محتوا بیان داشتند با توجه به وضعیت موجود در بازارهای جهانی و رقابت  کشورهای همسایه لازم هست که همسو با سلایق و طبع بازارهای هدف حرکت و در این راستا گام موثری را بتوانیم برداریم واین عملی نیست  مگربا   تعامل  و تبادل افکارما بین  طراحان وتولید کنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف  که اساسا رکن اصلی رشد و توسعه میباشد. ا یشان در بخشی از بیانات خود با اشاره به وضع معیشتی بافندگان هنر - صنعت فرش متذکر شدند خلق طرح های جذاب و خلاقیت در طراحی عامل موثری در استقبال بازار و ارتقا ارزش افزوده محصول که نهایتا  منجر به رشد اقتصادی فعالین و بافنگان خواهد شد .

شایان ذکر است در این جلسه با توافق اعضای حاضر مقرر گردید ماهانه جلسه ای به منظور عملی نمودن مطالبی که در جلسه به تصویب اعضا رسید برگزارگردد.

ضمنا مفاد صورتجلسه به صورت فهرست وار در ذیل درج می گردد:

  1. دعوت تولید کنندگان  به حمایت از طراحان فرش دستباف به منظور عدم رو آوردن این قشر به طراحی فرشهای ماشینی
  2. نوع طرح و رنگ بندی با در نظر گرفتن سلایق بازار متنوع باشد.
  3. رنگرزی فرشها در اختیار رنگرزان مجرب قرار گرفته و جلوگیری از فعالیت رنگرزانی که تخصص و مهارت کافی را ندارند.
  4. عدم تبدیل طرحهای اصیل طراحان نام آور به نقشه های کامپیوتری
  5. جلوگیری و اجتناب از دستکاری رجشمار(ریز) و سایز طرحها و نقشه های ارزشمند طراحان
Share نسخه مخصوص چاپ