کد مطلب : Culture 'en' is a neutral culture. It cannot be used in formatting and parsing and therefore cannot be set as the thread's current culture.  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 32   |   تاریخ درج: Saturday, April 13, 2019   |   ساعت: 5:00 AM   |   منبع / نویسنده مطلب: مشاور رسانه ای اتحادیه

 

دیدار نوروزی دکتر اسماعیل چمنی با خانواده بزرگ فرش آذربایجان

 دکتر اسماعیل چمنی رئیس اتحادیه فرش دستباف تبریز ؛با تجار تولیدکنندگان  و اصحاب و جامعه فرش و جمعی از مسئولین نهادهای مختلف تبریز نشستی صمیمانه در قالب دیدار نوروزی برگزار کرد تا به مشکلات قالیبافان رسیدگی شود.


به گزارش روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان و بافندگان فرش دست باف تبریز  دکتر اسماعیل چمنی رئیس اتحادیه فرش دستباف تبریز ؛با تجار تولیدکنندگان  و اصحاب و جامعه فرش و جمعی از مسئولین نهادهای مختلف تبریز نشستی صمیمانه در قالب دیدار نوروزی برگزار کرد تا به مشکلات قالیبافان رسیدگی شود.

 

متن پیام نوروزی دکتر اسماعیل چمنی به این شرح است؛

بسم الله الرحمن الرحیم
«یا مقلب القلوب و الابصار، یا مدبر اللیل و النهار، یا محول الحول و الاحوال، حول حالنا الی احسن الحال»

بهار از باشکوه ترین جلوه های خدا در جهان هستی است که میتوان با تماشای آن راهی به سوی خدا یافت و جمال پروردگار را به تماشا نشست و با دیدن آن رحمت و محبت خداوند را به یاد آورد وآموخت چشمه مهر ایزد همواره به سوی آدمیان و همه موجودات سرازیر است و لطف بی پایان او در حیات و در ممات، همواره جاودانی است.
عید نوروز که همراه با بهار طبیعت و اعتدال بهاری آغاز میگردد، به خوبی و به زیبایی نشانگر اوج هوش و سلیقه و ذکاوت ایرانیان باستان میباشد که بهار طبیعت و نو شدن جامعه کهن با بهار جان¬ها قرین و همراه گشته است.
نوروز، گرچه عیدی باستانی است ولی سر آغازی دوباره بر تجدید ارادت ها، یکدلی و محبت های خالصانه و زدودن کدورت هاست و فصلی نو برای نو شدن همراه با طبیعت است. عید نوروز آغاز رویش است. این رویش همچنان که در طبیعت محسوس است، می تواند در دل ها و جان های ما و حرکت رو به پیشرفت ما نیز خود را مجسم و نمایان کند.
اینجانب فرارسیدن سال نو را که به میلاد پربرکت امیرالمومنین حضرت علی (ع) و اعیاد رجبیّه مزین شده است، به تمامی هموطنان و ایرانیان مقیم در سراسر جهان و به ویژه مردم شریف استان زیبای تبریز تبریک عرض نموده و امیدوارم در سال جدید که نوروزی علوی برایمان به ارمغان می آورد، بتوانیم در سایه سار ولایت حضرت ولی عصر (عج) و با پیروی از فرمایشات داهیانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و با همت دولتمردان دولت تدبیر و امید، شاهد توسعه استان با رویکرد عدالت محور باشیم و استانی ایمن تر، توسعه یافته تر، آبادتر و شاداب تر از امروز داشته باشیم.

اسماعیل چمنی
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان وبافندگان فرش دستباف تبریز

 

 

 

 

Share نسخه مخصوص چاپ