قطع بیمه قالیبافان با سابقه ۱۰ سال محال است؟
Sunday, November 11, 2018 by مشاور رسانه ای اتحادیه

به گزارش اتحادیه تولیدکنندگان و بافندگان فرش دستباف تبریز به نقل از آرمان تبریز- استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ادعاهای مربوط به قطع بیمه ۳۰ هزار قالی‌باف استان در چند سال گذشته، گفت: قطع بیمه با سابقه ۱۰ ساله به دلیل تاخیر یک روزه در پرداخت حق بیمه محال است و موضوع باید توسط مدیریت تامین اجتماعی رسیدگی شود. به گزارش خبرنگار ما در تبریز،مجید خدابخش عصر شنبه در نشست گفت و گوی دولت و بخش خصوصی افزود: ۲۰۰ هزار نفر در صنعت فرش آذربایجان شرقی مشغول به فعالیت هستند که از این تعداد تنها ۵۰ هزار نفر بیمه هستند.

وی همچنین با اشاره به تلاش تمام قد دولت برای تامین کالاهای اساسی و رفع مشکلات مردم اظهار داشت: صبح امروز در سمینار استانداران سراسر کشور در تهران مطرح شد که در هفت ماه گذشته ۲ میلیارد دلار ارز دولتی برای ۲۵ عنوان کالای اساسی و ۱۹٫۵ میلیارد دلار ارز نیمایی هم برای صنایع تخصیص یافته است.

استاندار آذربایجان شرقی اضافه کرد: در شرایط فعلی صادرات ریالی و واردات بدون انتقال ارز دچار تردید است و فعالان اقتصادی استان باید به این موارد توجه داشته باشند.

خدابخش به مسائل فرهنگی دخیل در نوسانات ارزی نیز اشاره کرد و گفت: در حوزه پتروشیمی کل تولیدات ۲ برابر مصرف داخلی است، اما وقتی ارز اختصاص یافت سه برابر مورد نیاز ثبت نام کردند و واحدهایی وجود داشتند که با وجود تعطیلی مطلق ثبت نام کردند و همه این رفتارهای نامناسب در بروز وضعیت فعلی ارز دخیل هستند.

ارائه پیشنهاداتی در راستای بهبود فضای کسب و کار، گزارش اجرای مصوبات مرتبط با حوزه فرش دستباف استان، بررسی پیش‎نویس آیین‎نامه پیشنهادی ستاد و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، ارائه پیشنهادات مرتبط با تفویض اختیارات مرکز به استان‌‏ها جهت واردات محصولات کشاورزی و بررسی مشکلات حوزه صنعت آرد استان از جمله موارد مطروحه در جلسه عصر امروز شورای گفت‎وگوی دولت و بخش خصوصی بودند.

 

انتهای پیام/