کد مطلب : Culture 'en' is a neutral culture. It cannot be used in formatting and parsing and therefore cannot be set as the thread's current culture.  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 292   |   تاریخ درج: Sunday, April 22, 2018   |   ساعت: 9:30 AM   |   منبع / نویسنده مطلب: مشاور رسانه ای اتحادیه

 

آغاز عملیات پوشش بیمه 700 هزار بافنده فرش

رئیس صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور از آغاز عملیات پوشش بیمه 700 هزار بافنده فرش و صنایع جانبی در این صندوق خبرداد. 
 


به گزارش اتحادیه تولیدکنندگان و بافندگان فرش دستباف تبریز، محمدرضاواعظ مهدوی در برنامه «روی خط بازار» رادیو اقتصاد افزود: در حال حاضر یک میلیون و 200 هزار نفر به حرفه قالیبافی در کشور اشتغال دارند که از این تعداد 300 هزار نفر زیر پوشش بیمه سازمان تامین اجتماعی هستند.
وی همچنین اظهارداشت: برآورد می شود 100 تا 150 هزار نفر از قالیبافان زیر پوشش سایر بیمه ها و 700 هزار نفر فاقد بیمه باشند که این صندوق آمادگی دارد افراد مزبور را زیر پوشش بیمه قرار دهد.
رئیس صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور گفت: برخی از شاغلان فرش دستبافت و حرف وابسته به این صنعت در مناطق روستایی ساکن هستند به همین سبب با امضای تفاهم نامه همکاری بین صندوق مزبور و مرکز ملی فرش ایران مقرر شد تمامی بافندگان و فعالان فرش دستباف در سراسر کشور زیر پوشش چتر بیمه اجتماعی روستائیان قرارگیرند.
وی در ادامه افزود: بافندگان فرش دستبافت و حرف وابسته می توانند با پرداخت حق بیمه ماهانه 20 هزار تومان از یارانه دو برابری سهم دولت بهره مند و مشمول خدمات بیمه صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایرشوند.
واعظ مهدوی تصریح کرد: صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر با هدف پوشش بیمه جامعه روستایی در کشور تشکیل شده است.
وی همچنین گفت: روستائیان در فعالیت های اقتصادی فاقد کار فرما هستند و طبق معمول بیمه های اجتماعی آنان با مشکل مواجه است.
رئیس صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور افزود: رسالت اصلی صندوق مورد نظر فراهم کردن بیمه اجتماعی و بازنشستگی قشر پر تلاش و زحمتکش روستایی در جامعه است.
وی در ادامه این مصاحبه رادیویی ضمن اشاره به چهار خدمت اصلی بیمه های اجتماعی از قبیل بازنشستگی، از کار افتادگی، فوت و درمان در کشور اظهارداشت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر از این چهار خدمت سه خدمت را به بیمه شدگان ارائه می دهد.
وی در مصاحبه با رادیو اقتصاد یادآورشد: پوشش بیمه درمان روستائیان از طریق بیمه سلامت انجام می شود.
برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد بوده که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 11 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی و فرزانه صادقیان» با هدف ارائه یک تصویر بزرگ‌تر و کامل‌تر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند. 

 

انتهای پیام/

Share نسخه مخصوص چاپ