کد مطلب : Culture 'en' is a neutral culture. It cannot be used in formatting and parsing and therefore cannot be set as the thread's current culture.  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 415   |   تاریخ درج: Friday, September 15, 2017   |   ساعت: 9:00 PM   |   منبع / نویسنده مطلب: مشاور رسانه ای اتحادیه

 

بیمه قالی بافان حلقه مفقوده صنعت فرش/توسعه فرش ایرانی در گرو تاسیس اتحادیه صادرات است

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس،گفت: بسیاری از تولیدکنندگان فرش درآستانه ورشکستگی در شرایطی قرار گرفته اندکه می توان علاوه بر ارزآوری برای بسیاری از افرادنیز در این صنعت اشتغال ایجادکرد.
 


به گزارش اتحادیه قالیبافان تبریز به نقل از خانه ملت؛ علی اسدی کرم درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره صادرات فرش به بازارهای هدف،گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان حامی فرش ایرانی باید با آمایش تولید در استان های مختلف کشور از طرحهای متنوع و بافت های هنرمندانه فرش ایرانی الگوبرداری کند و سپس نسبت به سلایق مشتریان  خارجی  و داخلی فرش را  به سمت بازارهای هدف رهنمون کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: اگربطور واقع بینانه به دنبال بازگشت فرش به روزهای اوج و گذر از  رکودهستیم باید  با برنامه ریزی اقتصادی،نقشه ای آمایش محور  برای توسعه صادرات فرش ترسیم کنیم تا بتوان طبق سفارشهای بازارهای هدف این کالای با کیفیت ایرانی را صادرکرد.

اسدی کرم افزود: با توجه به اینکه صنعت فرش با فرهنگ هر منطقه از نظر هنری عجین شده، مشخص است بافت های فرش نیز در استان های مختلف متفاوت است بنابراین وزرات صنعت و معدن،تجارت باید برای هرفرش طبق مبدا تولید و درجه کیفیت آن  شناسنامه بین المللی در نظر بگیرد تا مشتریان خارجی با مراجعه به سایتهای اینترنتی بتوانندکالای مورد نظر را  از اقصی نقاط جهان سفارش دهند.

 نماینده مردم شهر بابک در مجلس یادآورشد:متاسفانه شاهد ورشکستگی بسیاری از تولیدکنندگان فرش در شرایطی هستیم که این صنعت می تواند علاوه بر ارزآوری برای بسیاری از افراد فرصت های اشتغال نیز ایجادکند و این در  حالی است که صادرات فرش به بازارهای هدف نیازمند آمایش سراسری در تمام کشور است/.

انتهای پیام/

Share نسخه مخصوص چاپ